Tworzenie własnych piosenek

WIP
Poradnik będę powoli pisał i od razu wrzucał ostatnią wersję. Wszystkie błędy gramatyczne/językowe poprawie na końcu po napisaniu całości

1. Wstęp
2. Początek

3. Przygotowanie utworu muzycznego

Zacznijmy od teorii. Jak już wybierzemy piosenkę, musimy wziąć pod uwagę parę czynników. Pierwszym jest format pliku, najlepiej aby był bezstratny (czyli rozszerzenie FLAC lub WAV) oraz co za tym idzie częstotliwością próbkowania minimum 44,1 kHZ.
Zatrzymajmy się tutaj na chwilę. Stepmania czyta trzy formaty plików dźwiękowych, są nimi:
     WAV– bezstratny format zapisu. Jego wadą jest to, że waży najwięcej ze wszystkich rozszerzeń. Kiedyś był to duży problem, jednak w tych czasach raczej będzie zależało nam na jak najwyższej jakości. Dodatkową zaletą jest to, że konwertując plik z WAV na WAV nie tracimy jakości.
     MP3– stratny format zapisu. Można powiedzieć, że ciężko jest zauważyć różnice, a waży zdecydowanie mniej. Analogicznie do WAV tutaj przy konwersji z MP3 na MP3 tracimy jakość
     OGG– to samo co MP3
Dlatego właśnie konwertujemy plik jeden raz, kiedy mamy pewność, że wszystko jest z nim w porządku.
No ok, ale dlaczego wspominam o konwersji? PIU posiada serduszka/życia, za które gramy daną piosenkę. Rozróżnia się pięć następujących formatów:
     Short Cut– piosenki, które trwają mniej niż 90 sekund. Zabierają jedno serduszko
     Normalne piosenki– piosenki, która trwają od 90 do 150 sekund. Zabierają dwa serduszko
     Full Song– piosenki, które trwają od 150 do 300 sekund. Zabierają trzy serduszka
     Remix– piosenki, które trwają od 150 do 300 sekund. Zabierają trzy serduszka.
     Music Train– piosenki, które trwają ponad 300 sekund. Zabierają wszystkie serduszka
Jak dobrze wiemy standard dla piosenek to mniej więcej 3 minuty czyli 180 sekund, dlatego będziemy musieli je skrócić do przedziału między 90, a 150 sekund. Simy trwające tyle czasu są standardem, a taki czas ma głównie trzy plusy. Pierwszy i drugi łączą się ze sobą, a jest to stan psychiczny i fizyczny grającego. Fizycznie czyli ciężko jest skakać Full Songi ponieważ odczuwalne zmęczenie jest dużo silniejsze niż przy normalnych piosenkach. Psychiczne ponieważ piosenki mają powtarzające się motywy instrumentalne, przez co szybko stają się monotonne, powodując znudzenie u skaczącego. Trzecim natomiast jest nakład pracy jaki musimy przeznaczyć na stworzenie piosenki. Łatwiej i szybciej jest zrobić piosenkę trwającą krócej niż dłużej (co jest chyba oczywiste).
Przechodzimy więc do skrócenia piosenki, a potrzebować do tego będziemy drugiego programu z listy, czyli Audacity (oczywiście program do edycji dźwięku, może być dowolny).