Wersje kabin

Każda z kabin potrzebuje ~230V AC, 100- 120V oraz 50~60HZ

SD

sd

Jest najrzadszą ze wszystkich kabin, ponieważ większość z nich zostało zniszczonych w sporze prawnym wytoczonym przez firmę Konami, ze względu że jest to buda do DDR’a. Oficjalnie nigdy nie opuściła granic Korei, jednak prawda jest taka, że można ją spotkać poza jej granicami. Jedna z nich nawet stoi w Polsce.


SX (old)

sx

Pierwsza kabina sprzedawana w innych regionach. Posiada 29″ ekran, subwoofer na środku, a pomiędzy nim dwa wrzutniki monet. Pobiera od 400 do 600W, a jej łączna waga wynosi 382 kilogramy.


DX

dx

Najbardziej znana kabina do PIU. Posiada 51″ ekran, pobiera od 400 do 600W, a jej łączna waga wynosi 544 kilogramy.


GX

gx

Najczęściej występująca kabina do PIU. Posiada 33″ ekran, pobiera od 400 do 600W, a jej łączna waga wynosi 402 kg. Jako ciekawostkę dodam, że posiada wspólne części z kabina do In The Groove 2.


SX II (oficjalnie SX)

sx2

Jest to brat bliźniak, a raczej zaktualizowana kabina SX. Wszystkie jej parametry są takie same. Różnica polega na dwóch subwooferach po bokach i jeden wrzut monet na środku.


FX

fx

Osobiście jest to moja ulubiona kabina do PIU. Posiada ciekawy equalizer reagujący na audio po bokach, dużo diod LED oraz 42″ ekran plazmowy, pobiera 600W mocy, a jej łączna waga wynosi 357 kilogramów. Od tej wersji kabiny został położony większy nacisk na podświetlenie maty, które powinno wyglądać mniej/więcej tak > link.


CX

cx

Mniejszy brat TX’a. Pobiera o wiele mniej mocy od swojego brata (600W), posiada 42″ monitor LCD, a jego łączna waga wynosi 407 kilogramów. Od tej kabiny, zostały wprowadzone nowe rodzaje mat bez bracketów (tych trójkątów na bokach paneli) aby łatwiej było nacisnąć 3 przyciski jednocześnie oraz z nowymi grafikami. Nowe maty wyglądają tak > link.


TX

tx

Jest to najnowsza kabina do PIU. Od swojego mniejszego brata różni się monitorem (50″ LCD), wagą (502 kilogramy), poborem mocy (aż 1200W) oraz ma dodatkowe dwa głośniki na górze.

 

Wyżej wymienione kabiny, są kabinami oryginalnymi. Jednak i tak możemy spotkać wiele „składaków” które będą się różnić od swoich pierwowzorów pod praktycznie każdym aspektem